Tracker by FoX

tracker knife fox

Materiał : Stal sprężynowa – resor chyba od półciężarówki bo gruby i szeroki jak …… bardzo szeroki . Hartowany w IMP na 54 HRC Wytrawiany w chlorku żelaza . Obecnie coś a`la tygrys, z czasem może coś innego powstanie

Rękojeść G10 – czarno zielone

WymiaryDługość całkowita: 265 mm

Długość głowni: 130 mm

Szerokość : 7mm

Waga : 442 g !

Kształt wyciąłem kątówką, cała reszta pilnikiem na zimno – w pierwszej fazie miał pozostać bez hartowania , wykazywał 42 HRC , więc łatwo nie było ale jakoś dało rade . Tracker wydawał mi się bardzo uniwersalnym nożem surwiwalowym. Ze względu na kształt ostrza oraz jego masę bardzo dobrze sprawdza się przy pracach obozowych. Rąbanie, korowanie, batonowanie, cięcie i wbijanie to czynności, w których Tracker sprawdza się idealnieW wielu pracach jest w stanie zastąpić siekierkę , ale tak samo jak i w jej przypadku precyzyjne prace są dość uciążliwe.

tracker knife fox

Kabura wykonana z kydexu do przenoszenia w pozycji horyzontalnejz uchwytem na krzesiwoTracker powstał 5 lat temu , przez ten czas przeszedł wiele testów terenowych, łącznie z testami wytrzymałościowymi i jestem bardzo zadowolony z efektu końcowego. Zamieszczone zdjęcia przedstawiają nóż po pięcioletnim „tyraniu” – ponieważ nigdy go nie oszczędzałem ;)stąd trochę rys na krawędzi tnącej.

trackerfox2

Comments

comments

Posted in Custom and tagged , , , .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *