Buty Haix Black Eagle Safety 40 mid – rozpoczęcie testów

1
Buty dotarły już jakiś czas temu, ale nadmiar innych zajęć nie pozwolił na wrzucenie notki.

Dlaczego akurat te buty? Ufam firmie Haix, ma w swojej ofercie buty dla specjalistów, cieszy się dobrą opinią i spodobał mi się wizualnie ten model. Co prawda są one sprzedawane, jako buty robocze, ze względu na wzmocnienia, jakie zostały w nich zastosowane, ale konstrukcja nie odbiega od wzmocnionych treków o sportowym wyglądzie. Dodatkowym parametrem była cena. Katalogowo 560 zł a tu niespodzianka przecenione na 168 zł. Zastanawiające, co prawda, bo to duża obniżka, ale producent tłumaczy to wadą fabryczną polegającą na cyt.” z uwagi na zastosowanie w miejscu noska materiału, który podczas nadmiernej pracy na kolanach może zacząć się przecierać co zauważono w czasie długotrwałych testów tego modelu”. Myślę, że warto zaryzykować i wziąć na testy te buty, w najgorszym wypadku kolekcja butów roboczych wzbogaci się u mnie o kolejną parę.

Zamówiłem obuwie w sklepie Army World. Jak zwykle przesyłka dotarła szybko i bezproblemowo.

2
Co nieco o samych butach i ich budowie.

Wysokie za kostkę, z systemem szybkiego sznurowania. Ciekawym rozwiązaniem jest klapa na języku z rzepem pozwalająca na schowanie zawiązanych sznurowadeł, tak, aby nie wystawały z buta i nie przeszkadzały. Podeszwa antypoślizgowa z wkładką antyprzebiciową kevlar® odporna na gorąco, olej i benzynę.

3

Buty posiadają wkładkę Gore-tex® Extended – wodoodporną i paro przepuszczalną. Dodatkowo posiadają system Haix®Climate System, gdzie rzekomo podczas ruchu stopy następuje wymiana powietrza, tak, że z zewnątrz doprowadzane jest świeże powietrze, a odprowadzane wilgotne. Brzmi kosmicznie, zobaczymy czy tak jest rzeczywiście.

Dodatkowymi atutami są elektrostatyczność oraz wykonanie bez użycia metalowych elementów (MF), co umożliwia np. pracę na lotnisku przy bramkach.

W telegraficznym skrócie, za nieduże pieniądze otrzymujemy lekkie buty, z wkładką gore-tex® uzbrojone we wzmocnienia palców i wkładkę kevlarową, spełniające wysokie normy jakościowe. Brzmi aż zbyt kolorowo, ale jak nie sprawdzimy to się nie dowiemy. Zaczynamy noszenie i wszelkie awarie będę opisywał na bieżąco.

Autor Fox

Comments

comments

Posted in Sztuka przetrwania, Testy and tagged , .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *