Mora Eldris za 15zł – DIY Onion version

mora eldris diy

Noże firmy Morakniv cieszą się dużą popularnością wśród outdoorowców, ze względu na niską cenę i dobrą jakość wykonania. Nie każdy przecież potrzebuje noża za kilkaset złotych, aby ruszać w teren i dzielnie walczyć z przeciwnościami losu. Czasem ten za kilka lub kilkanaście złotych wystarczy w zupełności.

Jakiś czas temu swoja premierę miał model Eldris, czyli najmniejszy nóż w rodzinie Mora, z ostrzem o długości zaledwie 53mm i możliwością noszenia go jako neck knife. Fajny szkrab, ale kosztuje w wersji podstawowej ponad 90zł. Cóż moda jest to trzeba ją wykorzystać.

eldris2

zdjęcie z www.knifecenter.com

Ponieważ w szufladzie grzecznie leżą okazyjnie zakupione Morki Basic 511 Carbon, postanowiłem z jedną się pobawić i zrobić „cebulową” wersję Eldrisa.

Pacjent trafia na stół w warsztacie.

mora eldris diy

Zaznaczam markerem długość ostrza, oraz wypadkową długości całkowitej

moraeldris21

Dalej zabawa w cięcie, szlifowanie i modelowanie rękojeści. Dodatkowo ponieważ ucięło oryginalny napis postanowiłem polepszyć chwyt rękojeści metodą stipplingu.

Tak wygląda efekt końcowy

moraeldris41  moraeldris51  moraeldris61 moraeldris31

Do zestawu dorobiłem również kaburę, z oryginalnej -skracając ją oraz formując na gorąco. Teraz czas na testy terenowe 😉 Napiszę jak się sprawdza.

Autor -FoX-

Comments

comments

Posted in Aktualności, Custom, DIY/ Custom and tagged , , , , , , , , , , , , .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *