Nerka mod.18 Survivaltech – recenzja

1

Nerka, zwana czasem min. saszetką, to jedno z ciekawszych rozwiązań przenoszenia swojego zestawu EDC. Często całego sprzętu nie da się upchnąć po kieszeniach, szczególnie gdy zamiast pojemnych „bojówek” założymy klasyczne jeansy. Skoro już jesteśmy przy jeansach. Nerki można podzielić na dwa rodzaje. Pierwsze z nich, czyli klasyczne, duże, militarne nerki są owszem, bardzo pojemne i ogólnie tacticool, lecz do klasycznych cywilnych ciuchów pasują jak pięść do nosa. Pamiętajmy o tym, że nie każdy chce, czy może ubierać się tak, jakby dopiero co przyszedł z nocki w lesie 😉 Dla takich osób na rynku dostępne są nerki drugiego rodzaju, potocznie nazywane „low-profile”. Są one mniejsze, o bardziej cywilnym charakterze. Dostępne w klasycznych jednolitych kolorach i dużo bardziej dopasowane do ciała w porównaniu do swoich większych koleżanek.

Niestety w tym segmencie sprzętowych rynek dopiero się rozwija. Są już jednak ciekawe modele, które mogą jak najbardziej zadowolić nawet bardziej wybrednego klienta. Osobiście po kilkuletnim używaniu typowo cywilnej nerki marki Janysport postanowiłem zmienić sprzęt na coś świeższego, uszytego z mocniejszych materiałów. Wybór padł na polski wyrób z metką „FUCK YEAH! 100% MADE IN POLAND”. Wtajemniczeni już wiedzą, że chodzi o model oferowany przez chłopaków z Częstochowy.

To co się rzuca na początek obcowania z produktem, to fakt że ekipa Survivaltech z głową zaprojektowała ów model.

Zacznijmy od użytych materiałów. Czasy szycia wszystkiego co popadnie z ciężkiej Cordury 1000D odeszły w niepamięć. 500`tka sprawdza się w tym wypadku w 100%. Oczywiście, o ile nie szorujemy nerką co chwile po betonie 😉

2

Zamki żyłkowe 8mm. sprawdzają się w takich długościach prawidłowo. Sam suwak jest pokryty farbą, która z czasem zaczyna ścierać się z powierzchni.

3

Pasek wykonany z taśmy poliamidowej 25mm wraz z regulacją sprawdza się idealnie. Zapinany na klamrę renomowanej marki ITW NEXUS.

4

5

Sama nerka po optymalnym wypełnieniu ma wymiary ok 215 x 140 x 80mm. Nerka posiada dwie kieszenie, główna od strony wewnętrznej i dodatkowa płytka od zewnętrznej.

6

7

8

Od strony tylnej, komora posiada dwie dodatkowe przegrody, a od strony przedniej jedną większą.

11

12

13

Kieszeń pomieści sporo, co widać poniżej.

9

W kwestii uwag. Fabrycznie w kieszeni była wszyta pętla z paracordu, jako wsparcie porządku w nerce. Niestety po krótkim czasie użytkowania odpruła się. Wiem, że nie jest to jedyny przypadek, więc jest to element który mógłby być lepiej przemyślany.

Przednia kieszeń nadaje się do noszenia płaskich rzeczy. Osobiście przenoszę tam rękawiczki nitrylowe.

10

Dodatkowo po obu stronach nerki znajduje się taśma w systemie molle, do której możemy doczepić jednotaśmowe kieszenie lub np. klamrę GrimLoc.

14

Słowem podsumowania.

Po kilku miesiącach użytkowania jako zadowolony użytkownik cenię sobie przede wszystkim wygodę jak i profil ów nerki. Nie odstaje w porównaniu do większych modeli tak mocno od ciała. Pojemność jest dla mnie idealna, a wykonanie jest na wysokim poziomie i nie ma powodu martwić się o wytrzymałość sprzętu, oczywiście przy normalnym użytkowaniu. Model ten polecam przede wszystkim do miasta, ale również na łonie natury sprawdzi się, o ile nie potrzebujemy całego szpeju nosić w jednym miejscu. Osobiście mam tak skonfigurowany zestaw, aby móc ją nosić wszędzie bez zbędnego przepakowywania gratów.

15

Nerkę w jednym z kilku kolorów można zamówić pod tym adresem.

Autor: Kaziu

Comments

comments

Posted in Aktualności, EDC, Testy and tagged , , .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *