Piecyk rakietowy

Nowy-1

Gdy „gówno wpadnie w wentylator” (WTHSTF) i gaz nie popłynie w rurach osoby przygotowane będą musiały poradzić sobie z rolą postapokaliptycznej wersji masterchefa. Wbrew opiniom, co niektórych znawców, wszyscy nie uciekniemy nagle do lasów i nie zaczniemy prowadzić koczowniczego trybu życia paląc ogniska na prawo i lewo. Zatem co zrobić, gdy potrzebujemy zagotować wodę w miejskiej dżungli?

Najprościej odpalić turystyczną kuchenkę. Jednak kartusza może zabraknąć a i sama kuchenka może przestać działać. Czasami warto poimprowizować szczególnie gdy w zasięgu ręki mamy gotowy surowiec na stworzenie czegoś co pozwoli zaoszczędzić nasze zapasy na gorsze czasy.

Jednym z takich przykładów, zrobienia czegoś z niczego, jest piecyk rakietowy. Jest dużo wydajniejszy dzięki swojej konstrukcji kominowej niż ognisko, którego rozpalenie w warunkach miejskich nie jest takie oczywiste. Do budowy wersji najprostszej i najszybszej w konstrukcji potrzebujemy jedynie budulca w postaci np. cegieł lub innego podobnego zamiennika. Sami przyznacie, że znalezienie ich w środowisku miejskim, szczególnie po godzinie W, nie powinno być większym problemem.

Zaczynamy od zbudowania podstawy.

Nowy-2

Kolejna warstwa musi posiadać otwór na materiał zasilający naszą kuchnię postapo.

Nowy-3

Kolejne warstwy są już zamknięte i tworzą komin całej konstrukcji.

Nowy-4

Im wyższy komin, tym większa wydajność pieca. Czas na rozpalenie w tym przypadku ulegnie niestety wydłużeniu.

Nowy-5

Oczywiście, konstrukcji nie budujemy w zamkniętych pomieszczeniach bez zapewnionej odpowiedniej wentylacji.

Nowy-8

Nowy-6

Pamiętajmy, sztuka przetrwania to nie tylko naturalne środowisko. Warto poznawać tajniki tzw. surwiwalu miejskiego. Techniki te mogą przydać się również w sytuacjach awaryjnych mogących nas spotkać w najmniej oczekiwanym momencie.

Nowy-7

Autor: Kaziu

Comments

comments

Posted in Kuchnia preppersa, Prepping and tagged , .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *