Podpinka do hamaka DIY mod. 3.0 – DIY Hammock underquilt woobie

underquilt diyIdziemy za ciosem i pokazujemy kolejną wersję podpinki do hamaka.

Tym razem w ramach cięcia wagi przygotowałem podpinkę z ukochanego pledu amerykańskich wojaków, czyli „woobie”. Oryginalnie jest to podpinka pod poncho, pozwalająca również na wykonanie improwizowanego śpiwora. Jest wykonana z tych samych materiałów co podpinki w nieśmiertelnych kurtkach M-65. Kto miał ten zna i wie, że z tą podpinką w kurtce nie było opcji aby człowiek zmarzł.

Tak samo jak w przypadku podpinki pod hamak ze starego śpiwora, nie chciałem niszczyć i nadmiernie ingerować w oryginalną podpinkę, tak aby w razie konieczności przywrócić ją do stanu sprzed modyfikacji. Okazało się, że jedyne co było potrzebne to zrobienie niewielkich dziurek na shockcord, a cała reszta obyła się bez szycia.

Czas modyfikacji -poniżej 15min.

Koszt – poniżej 10 zł !

Poniżej krótka instrukcja 🙂

Należy zrobić małe otwory tak samo jak w przypadku mod 2.0 – na końcach i na środku.


underquilt diy

Następnie przeplatamy shockcord, pamiętając aby na środku zrobić pętlę przeplecioną przez stopper z koralikiem.

underquilt diy

W przypadku podpinki pod poncho jest dodatkowe ułatwienie ponieważ posiada gotowe zaszycia z trokami. wystarczy zawiązać koniec shockcordu do nich i mocowanie gotowe.

underquilt diy

Mocowanie do górnej gumki napinającej robię również z jednego troka, składając go a następnie sklejając taśmą izolacyjną. Trzyma bez problemu, wielkich sił nie musi przenosić, a jak nam się to znudzi to możemy wrócić do oryginału.

underquilt diy

Tak prezentuje się kompletna podpinka w porównaniu do mojego ulubionego hamaka – Lesovik Duch. Waga kompletnej podpinki jest na poziomie nieco poniżej 700g i zapewnia naprawdę dobry komfort cieplny.

Poniżej propozycja rozwieszenia.

underquilt diy

underquilt diy

underquilt diy

underquilt diy

Jak widzicie podpinka jest stosunkowo długa i przy moim wzroście 180 cm mam jeszcze sporo miejsca na wygodne rozłożenie się w hamaku.  Dodatkowo przy takim rozwieszeniu podpinka naturalnie zamyka się nad użytkownikiem co również znaczaco podnosi temperaturę w środku. Docelowo jeszcze pokuszę się małą modyfikację w postaci nap, dzięki którym będzie można zamknąć na wybranym odcinku podpinkę.

Tak więc drodzy hamakersi, macie od nas już 3 różne tanie (śpiwór mumia, śpiwór kołdra i woobie)  i sprawdzone rozwiązania na podpinkę do hamaka. Do dzieła i powodzenia!

Autor

-FoX-

Comments

comments

Posted in Aktualności, DIY - Do It Yourself, DIY/ Custom, Spanie w terenie, Sztuka przetrwania and tagged , , , , , , , , , , .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *