Pokrowiec na Hi-Lift DIY

pokrowiec hiliftCzęstym widokiem na autach terenowych jest hi-lift wożony na zewnątrz. Niekiedy na bagażniku, czasem przy zderzaku, tak czy owak sposobów jest wiele, aby zaoszczędzić przestrzeń we wnętrzu auta, jaką zająłby ten kawał żelastwa. U mnie również Jack jeździ grzecznie na dachu, choć ostatnio zaobserwowałem duży minus tego rozwiązania. Zima, deszcz, śnieg i pewnie jeszcze ta cholerna sól przyprawiły mój podnośnik o wiele rdzawych śladów, a co najgorsze zaklinował się przez to mechanizm.

Na szczęście Jack to proste urządzenie, więc i czyszczenie nie jest dramatem, ale… można ograniczyć je do czyszczenia po użyciu w terenie. Decyzja zapadła – Hi Lift dostanie kubraczek. W necie jest kilka propozycji pokrowców do HL , ale albo kosztują tyle co podnośnik, albo nie budzą mojego zaufania.

Tak, więc wiadomo, chcesz mieć taki, jaki Ci się marzy, to musisz sam zrobić.

pokrowiec hilift

 

 

Atak na szafę, trochę cordury jeszcze się walało, więc dobra nasza;)

 

 

W pierwszej kolejności obszywam krawędzie. Pierwotny plan zakładał przeplecenie gumy, ale szybko się okazało, że dopóki cordura nie zmiękczy się trochę to można zapomnieć o ściągaczu.

  pokrowiec hilift pokrowiec hilift

Przymiarka i wycięcie otworów na stopę Jack`a.
pokrowiec hilift

Stawiam na proste rozwiązania, dlatego wstawiłem rzepy (velcro) które spokojnie pozwalają na łatwe zamknięcie pokrowca i ewentualną regulację.

pokrowiec hilift

Całość prezentuje się następująco.

pokrowiec hilift

Wszystkie szwy wykonane na maszynie, dzięki czemu przygotowanie pokrowca od zera nie zajęło mi więcej niż pół godziny. Teraz nasmarowany mechanizm dużo dłużej będzie w dobrej kondycji niezależnie od warunków atmosferycznych.

Zachęcam Was również do wykonania podobnych pokrowców dla waszych podnośników, wszak nie są one jedynie do ozdoby fury i warto było by żeby działały wtedy, kiedy się od nich tego oczekuje;)

hi lift

 

 

Autor FoX

Comments

comments

Posted in Patenty / DIY and tagged , , .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *