Projekt- lodówka w Mitsubishi Space Gear Delica

mitsubishi delica centre console

W odróżnieniu od klasycznych terenówek, w Mitsubishi Delica jest naprawdę dużo miejsca na różne szpargały w środku. Nie muszę już martwić się o przestrzeń ładunkową i walczyć o każdy centymetr. Ponieważ moja Delicja w założeniu ma być wyprawówką – kamperem to istotne jest, aby każda rzecz miała swoje miejsce i łatwiej było zachować porządek w aucie oraz bezpieczeństwo w trakcie podróży.

Na chwilę obecną jeszcze nie planuję zabudowy tylnej części, ponieważ chciałbym zachować możliwość przewozu większej ilości pasażerów, ale zobaczymy co przyszłość przyniesie. Od samego początku trochę brakowało mi „czegoś” pomiędzy fotelami w pierwszym rzędzie. Miejsca jest tam tyle, że w niektórych wersjach tego auta (raczej tych RWD) jest tam trzeci fotel.

Najpierw pomyślałem, aby zrobić tam podłokietnik, ze schowkiem. Później wpadł mi do głowy pomysł z lodówką, bo i ta na wyjazdach bywa przydatna. Niestety taka lodówka wyprawowa to gruby wydatek, bo najlepiej sprawdzają się te kompresorowe.

mitsubishi delica centre console

Przypadkiem trafiłem jednak na cudo występujące w Opel Signum o nazwie Travel Assistant. Jest to rozbudowany podłokietnik, zawierający lodówkę elektryczną, gniazda 12 V, rozkładane blaty, masę schowków oraz podstawkę pod turystyczne dvd. Ekstra bajer od niemieckich specjalistów, mocowany na ISOFIX okazał się dostępny na popularnych serwisach ogłoszeniowych w cenie od 200 do 500 zł zależnie od fantazji sprzedających. Mój udało mi się trafić nawet nieco taniej.

Wymiary TA* (travel assistant) pozwoliły bez większych przeszkód na montaż pomiędzy fotelami.

Nadszedł czas na połączenie niemieckiej myśli praktycznej z japońską konstrukcją. W tym celu zrobiłem konstrukcję nośną z kątowników 20x20mm.

mitsubishi delica centre console

Ponieważ w tym miejscu podłoga jest profilowana pod skrzynię i reduktor, trzeba było oczywiście ją trochę wyrównać. Do tego celu użyłem fragmentów sklejki.

mitsubishi delica centre console

Następnie przytwierdziłem ramkę i połączyłem z nią szynę dolną zestawu TA.

mitsubishi delica centre console

Dzięki temu jest możliwość szybkiego demontażu podłokietnika. Wysokość jest dobrana idealnie z fabrycznymi podłokietnikami, a po zdjęciu TA jego płyta wypada na wysokości siedzeń.

mitsubishi delica centre console

TA posiada zabezpieczenie przed wysunięciem w razie wypadku, blokowane na kluczyk, ale nie jest to skomplikowany zamek i śrubokręt płaski obsługuje go równie dobrze:)

Teraz mam do czego przymocować CB radio, mam lodówkę na drobiazgi takie jak masło, czy wędliny lub oczywiście zimne browarki (wchodzą dwa w klasycznych 0,5 l puszkach lub 6 maluchów 0,33l). Dodatkowo pod podłokietnikiem powstał całkiem pokaźny schowek.

mitsubishi delica centre console

Tak się prezentuje w pełnej okazałości.

mitsubishi delica centre console

mitsubishi delica centre console

mitsubishi delica centre console

mitsubishi delica centre console

Autor -FoX-

Comments

comments

Posted in Aktualności, DIY - Do It Yourself, Patenty / DIY and tagged , , , , , , , , .

2 Comments

    • Niestety jedynie elektryczna. Nie jest to główna lodówka i ma ograniczoną pojemność, ale dobrze radzi sobie z utrzymaniem niskiej temperatury we wnętrzu. Napoje mimo ponad 40 ` upału były przyjemnie zimne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *