Victorinox One Hand Custom

victorinox custom trekker

Są rzeczy, które każdy facet powinien mieć. Do takich zalicza się między innymi ponadczasowy szwajcarski scyzoryk.

Modeli jest cała masa, różnią się akcesoriami, kształtem, kolorem, funkcjami. Ot każdy znajdzie coś dla siebie w tej bogatej kolekcji.

Mi najbardziej przypadł do gustu model produkowany w ramach kontraktu dla armii niemieckiej – bliźniaczy z cywilnym modelem Trekker One Hand. Różnica polega na innych okładzinach, oraz braku wykałaczki i pincety ( w końcu wojacy i tak by pogubili takie małe elementy 🙂 Druga sprawa to cena – w demobilu można wersję wojskową dorwać już od 40 zł.

victorinox trekker

Pierwsza zmiana to poprawienie ostrza. W oryginale było częściowo ząbkowane, popracowałem pilnikiem i mam dwustronnie ostrzone gładkie.

Na drugi ogień poszły okładziny. Trafiła się okazja ponieważ moja płyta główna w komputerze zakończyła żywot, to przekształciłem ją w ciekawe okładziny dla scyzora.

Najpierw usunąłem z płyty wszystkie elementy, następnie wyciąłem pożądany kształt. Po 2 elementy na stronę. W odpowiednich miejscach wywierciłem otwory, bodajże o średnicy 4.8 dzięki czemu wchodziły na styk na oryginalne mocowania. Całość dla pewności potraktowałem klejem epoksydowym. Po szlifowaniu, dostał jeszcze uzupełnienie ubytków z kleju cyjanoakrylowego i polerkę. Dla dopełnienia efektu zaczepiłem dwukolorowy lanyard w splocie typu snake.

 

Efekt oceńcie sami 🙂

victorinox custom trekker
victorinox custom trekker
Autor FoX

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Comments

comments

Posted in Custom, DIY/ Custom and tagged , , , , .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *