Wzmocnienie maski w terenówce DIY

wzmocnienie maski

Każdy, kto choć raz wchodził na maskę samochodu żeby dostać się do dajmy na to bagażnika dachowego, a robił to w zimie, lub w ubłoconych buciorach wie dobrze, że grawitacja jest nieubłagana, a pośliźnięcie się jest tylko kwestią czasu. Jako, że zdarza nam się często skakać nie tylko, dookoła ale i po samochodzie trzeba było zrobić coś żeby dało się swobodnie poruszać na tym elemencie, jakim jest maska.

Ponieważ maska jest elementem z blachy dość łatwo odkształca się, jeżeli zaczniemy po niej spacerować i traci to estetyczny wygląd. Wszelkie taśmy antypoślizgowe i podobne wynalazki będą przez to skreślone na starcie, dodatkowo temperatura, ponieważ maska nagrzewa się od silnika oraz od słońca dość mocno. Tu nasunęła nam się koncepcja, ponieważ można tą cechę obrócić w korzyść.

 

wzmocnienie maski2
 

Czasami w terenie korzystamy z tak zwanych pryszniców solarnych, czyli odpowiednio mocnego czarnego worka, do którego nalewa się wody i nagrzewa się on od promieni słonecznych. Świetna sprawa na stacjonarne bytowanie, ale my zdecydowanie częściej robimy przejazdy i wieczorem ciężko jest nagrzać wodę do przyjemnej temperatury w takim worku.

 

 

wzmocnienie maski3

 

 

Plan, zatem jest prosty. Uzbrajamy maskę w blachę aluminiową o grubości 3 mm, dodatkowo instalujemy uchwyty, u-kształtne aby łatwiej było przymocować szpeje. Wszak maska ma swoją powierzchnię i aż głupio było by jej nie wykorzystać na np. ubrudzone taśmy czy liny, które można śmiało zostawić na zewnątrz zamiast pchać do środka.

 

 

 

Maskę zdejmujemy, czyścimy, przygotowujemy formatki z blachy i do dzieła. Po wycięciu i ustaleniu otworów odtłuszczamy powierzchnię i dodatkowo wypełniamy sylikonem technicznym, aby brud, piach i woda nie ładowały się między warstwę blachy a maskę. Następnie nitujemy konstrukcję, malujemy i voila!

 

wzmocnienie maski5wzmocnienie maski4

wzmocnienie maski6

Efekt +10 do lansu! :)Auto poza dodatkową funkcjonalnością i praktycznością nabiera aggressive look 😉

wzmocnienie maski1

 

Dzieciaki uwielbiają ganiać po samochodach, teraz mogą robić to bezpieczniej dla siebie i auta.

 

 

Testowaliśmy już motyw grzania wody na modyfikowanej masce i mogę skwitować to popularnym i lubianym przez niektórych stwierdzeniem – „Robi robotę” 🙂 To, o czym należy pamiętać to o dobrym przytwierdzeniu worka do maski, ponieważ ma swoją masę. Nie mniej jednak, nawet w pochmurny dzień możemy liczyć wieczorem na ciepły prysznic.

wzmocnienie maski
Ponieważ maska bardzo przypadła do gustu naszemu przyjacielowi z Mechanik4x4 wykonaliśmy również taką dla jego Monterey`a 😉

Gdyby ktoś zapragnął ubrać swoje autko terenowe lub tere stare w takie okucia zapraszamy do kontaktu, chętnie pomożemy w tym temacie.

Autor FoX

Comments

comments

Posted in Patenty / DIY and tagged , , , .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *